KONST / Litografier / Färglitografi 15103109
nr 1510 3109
Suzanne Nessim
(f. 1944), Sverige
Signerad, numrerad 138/290, daterad 87. Färglitografi, bildmått: 42x28cm, yttermått inklusive ram: 65x50cm
Suzanne Nessim, född 1944 i Malmö, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:11:58
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Suzanne Nessim
Läs mer om Suzanne Nessim